Ember Márk rendezésében mutatják be a Thália Színházban az Életed hétvégéje című darabot

Április 12-én a Thália Színházban tartják az Életed hétvégéje című mini musical ősbemutatóját, amely az Összpróba Alapítvány és a Kultkikötő közös pályázatának nyertes produkciója. Az előadás a darabot ötletgazdaként is jegyző Ember Márk első rendezése.

A bemutató a Kultkikötő, az Összpróba Alapítvány és a teátrum koprodukciójaként valósul meg.

Az előadás egy zenés párkapcsolati játszmát tár a nézők elé

A történet középpontjában Emma és Tom áll, akik életük hétvégéjére készülnek: egy eldugott falu különleges atmoszférájú házában keresnek sorsfordító élményeket. A helyről az a hír járja, hogy aki ott eltölt egy éjszakát, transzcendens tapasztalatokat szerez, és olyan kérdésekre is választ kap, amelyeket fel sem tett.

A fiatal pár boldogan koccint a behűtött pezsgővel, de az idill hamar rémálommá változik: a zárak hirtelen kattannak, a ház csapdává válik, nincs térerő, internet vagy tévé. A tomboló vihar tovább fokozza a feszültséget, és mindennek tetejébe egy rejtélyes látogató, Jenkins bácsi is megjelenik. A három karakter között ősi ellentétek feszülnek: férfi és nő, értelem és érzelem, égi és földi világok találkoznak. A kérdés csak az, hogy Emma és Tom kapcsolata túléli-e ezt a hétvégét – olvasható a darab ismertetőjében.

Az előadásban Sóvári-Fehér Anna (Emma), Hevesi László (Tom) és Kerekes József (Jenkins bácsi) lép színpadra.

Kerekes József a darab olvasópróbáján

A darabot Svraka-Gévai Júlia jegyzi, a zenét Furák Péter szerezte, a dalszövegeket Hujber Szabolcs írta.

Ember Márk aki szerint a darab célja, hogy a nézők „kiszakadjanak a hétköznapokból, és tudjanak egyet mosolyogni, miközben kicsit átgondolják a barátaikkal és szerelmükkel való kapcsolataikat”.

Ember Márk soha nem tervezte, hogy rendezni fog, még ennél a darabnál sem gondolta, hogy végül ő állítja színpadra. 

– De nagyon örülök, mert olyan kollégákkal dolgozhatok együtt, akiket nagyon szeretek

– mondta.

A darab zenéjét a történet inspirálta

– Olyan zenét szerettem volna írni, ami formájában, hangszerelésében és hangulatában popos, mai, de megőrzi a színházi zene sajátosságait is – mondta Furák Péter.

Minden karakternek saját, egyéniségére szabott dala van

– A női karakter vehemens és céltudatos, így neki egy olyan dalt írtam, amely ezt a határozottságot hangsúlyozza. Józsi nosztalgikus, bensőséges dala pedig a karakter múltját és mélységét tükrözi – tette hozzá a zeneszerző.

Sóvári-Fehér Anna a darab olvasópróbáján

Az előadásról további információ a Thália Színház honlapján érhető el.

Kiemelt kép: Ember Márk

Fotók: Thália Színház