José Cura világhírű argentin tenor decemberben a Nemzeti Színházban lép fel


José Cura világhírű argentin tenor december 3-án a Nemzeti Színházban lép fel. A Salva Vita Alapítvány jótékonysági estjén a művész a középsúlyos értelmi fogyatékkal élő zenészek által alkotott Parafónia Zenekarral is együtt fog énekelni.

A program gerincét az argentin zene adja. José Cura nem csak énekesként és karmesterként vállal szerepet, a koncerten Magyarországon először csendül fel a Covid-járvány alatt írt gitár concertója.

José Cura számára személyes ügy, hogy támogassa a fogyatékkal élők munkavállalását, ennek érdekében kedden Budapesten ellátogatott a Salva Vita Alapítvány központjába.

A világsztár 2005 óta támogatja a fogyatékkal élő emberek önálló életvitelét segítő alapítványt, és idén már ötödik alkalommal vállal főszerepet annak jótékonysági koncertjén.

A Salva Vita és José Cura kapcsolata 2003-ig nyúlik vissza, amikor egy margitszigeti szabadtéri koncerten a művész színpadra hívta a gyerekeket a közönség soraiból, hogy együtt hallgathassák a műsort kerekesszékes gyerekekkel, akik a Pető Intézet jóvoltából vettek részt az eseményen. A közönség soraiban volt a Salva Vita Alapítvány kuratóriumi tagja, Czoboly Nóra, ő felvette a kapcsolatot José Curával, aki 2008-ban fellépett az alapítvány jótékonysági koncertjén – idézték fel a közleményben.

Cura a héten Budapesten a Salva Vita által működtetett Szeglet közösségi térben számos megváltozott munkaképességű ügyféllel beszélgetett életükről, munkájukról, illetve saját pályájáról.

„Személyesen is sokat jelent számomra a küldetés, amelyet a Salva Vita Alapítvány felvállalt. Argentínában élő keresztfiam is megváltozott munkaképességű, és látom, mennyit jelenthet egy fogyatékkal élő ember életében egy stabil munkahely, az önálló jövedelem”

– mondta a művész az eseményen.

Az alapítványnál dolgozók közül több olyannal is találkozott, aki hosszú évek óta vállal ott munkát, és csomagolással, postai adminisztrációval, élelmiszerek lejárati idejének ellenőrzésével foglalkozik, vagy pénzügyi területen tevékenykedik.

„A 21. század egyik legnagyobb problémája az elmagányosodás. Ebben a közösségben azonban nemcsak munkahelyeket, hanem évtizedes kapcsolatokat is építenek. Ez gyakran a nem fogyatékkal élők körében is hiánycikk” – mondta az argentin művész.

Fotó: José Cura