
Szombaton este kezdődik A Dal 2025-ös évada, amelyben 32 produkció versenyez egymással. Idén a hét héten át tartó műsor zsűrijéhez egy új tag, Gubik Petra is csatlakozott, aki a zsűrizés szempontjairól beszélt pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! és az M1 aktuális csatorna Ma reggel című műsorában.
A hét héten át a Dunán látható showműsorba 32 produkció jutott be, közülük az első válogatóban nyolc mutatkozik be.
A szombati első válogatóból négy dal jut az elődöntőbe, a szóló, duett és zenekari előadásokat megújult zsűri értékeli, a közönség ötödik zsűritagként alakíthatja a mezőnyt.
A továbbjutó dalokat a második körben már a zsűri által meghatározott új műfajban kell előadniuk a versenyzőknek.
– Komplexitásában figyelem majd meg a versenydalokat és a versenyzőket. Fontos, hogy mennyire van összhangban az előadó a saját szerzeményével. Az is elengedhetetlen, hogy figyeljünk a harmóniára a szöveg és a dallam között, hogy ezek együtt kússzanak be az ember bőre alá – mondta az M1 aktuális csatornán Gubik Petra.
– Fontos az előadásmód, hiszen nemcsak halljuk a dalt, hanem képi világot is látunk. Ettől összetett ez a verseny. Talán pont ebben van a pikantériája is – hangsúlyozta a zsűritag.

– A zsűrizés szempontjából fontos, hogy az ember vissza tudja dúdolni a dalt, legyen tartalmi mélysége, képviseljen valamilyen értéket, továbbá legyen története – hangsúlyozta Gubik Petra.
A zenei műfajok szempontjából is sokszínű lesz a műsor
– A rocktól kezdve a folkelemeket tartalmazó lírai popdalokon át a dzsesszen és a szvingen keresztül a kicsit a kommerszebb dolgokig a könnyűzene mindenféle árnyalata ott lesz a színpadon, szólóban, duóban, zenekari felállásban- fejtette ki Gubik Petra.
A dalversenynek komoly tétje van, a győztes elnyeri a Magyarország dala címet, valamint lemez- és klipkészítéshez jut a közmédia felajánlásával.

Kiemelt kép: Gubik Petra Facebook x A Dal Facebook